Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Jak bezpiecznie użytkować butle gazowe!

Zmień czcionkę:

Średnio raz w tygodniu w Polsce dochodzi do wypadku z powodu niewłaściwego działania butli gazowych!
Przeczytaj, jak bezpiecznie użytkować butle gazowe!

Jak bezpiecznie użytkować butle gazowe.pdf

POZIOMY RECYKLINGU ODPADÓW KOMUNALNYCH W GMINIE SZAMOCIN W ROKU 2016 OSIĄGNIĘTE !!!

Zmień czcionkę:

Uwaga wydłużenie terminu składania kart zgłoszeń produktu lokalnego w konkursie „Produkt Lokalny 7 Ryb”

Zmień czcionkę:

115 lat szkoły w Lipiej Górze

Zmień czcionkę:

Zapraszamy do udziału w projektach aktywizacyjnych

Zmień czcionkę:

Informacja

Zmień czcionkę:

Sekretariat UMIG Szamocin zajmuje się kierowaniem interesantów do odpowiednich pracowników Urzędu a także Burmistrza i kadry kierowniczej. Przyjmowane są tu również wnioski i skargi. W ostatnich tygodniach nie wpłynęła żadna skarga. Staramy się podejść indywidualnie do każdego interesanta tak aby nie czuł stresu związanego z „załatwianiem spraw w Urzędzie”. W poniedziałki mieszkańcy naszej gminy, spełniający odpowiednie kryteria, mogą skorzystać z bezpłatnej porady prawnika. W ubiegłym tygodniu został złożony do Powiatowego Urzędu Pracy w Chodzieży wniosek na roboty publiczne.

Pracownicy, którzy zostaną skierowani do pracy w ramach tego wniosku będą pomagali przy pielęgnacji zieleni i klombów, które upiększają nasze miasto, aby jak co roku cieszyły oczy mieszkańców i przejezdnych wielokolorowymi barwami i zielenią trawników.

Przygotowanie miejsc wypoczynku i rekreacji na terenie Miasta i Gminy Szamocin

Zmień czcionkę:

Przygotowanie miejsc wypoczynku i rekreacji na terenie Miasta i Gminy Szamocin

 

Przeprowadzono okresową kontrolę stanu technicznego placów zabaw w miejscowościach:

 

 1. Szamocin - ul. Szkolna

 2. Szamocin – ul. Górna (NIVEA)

 3. Szamocin – ul. Marcinkowskiego (NIVEA)

 4. Atanazyn

 5. Jaktorowo

 6. Józefowice – Nałęcza

 7. Laskowo ul. Brzegowa

 8. Szamoty

 9. Raczyn

 10. Lipia Góra

 11. Nowy Dwór

 12. Lipa

 13. Strzelczyki

 14. Swoboda

 15. Borowo

 

W wyniku tej kontroli na niżej wymienionych placach zabaw zlecono wykonanie prac naprawczych, w tym:

 1. plac zabaw Szamocin ul. Szkolna: wymiana 2 drewnianych elementów drabinki przy huśtawce z opony i 3 drewnianych elementów przy drabince koło huśtawek;

 2. plac zabaw Nałęcza-Józefowice: wymiana 5 belek w wiszącym podeście, dorobienie brakującego uchwytu w bujaku na sprężynie;

 3. plac zabaw Laskowo: wymiana skorodowanej belki nad huśtawką z opony, wymiana słupka przy schodach zjeżdżalni.

 4. plac zabaw Jaktorowo: wymiana 3 belek przy piaskownicy, wymiana 3 belek w wiszącym trapie, wymiana elementu podtrzymującego huśtawkę „ważka” oraz dorobienie brakującego elementu, wymiana 1 drewnianego elementu w daszku;

 5. plac zabaw Szamoty: demontaż 3 metalowych huśtawek i montaż 2 nowych, wymiana drewnianego elementu karuzeli;

 6. plac zabaw Raczyn: wymiana deski w oparciu drewnianej ławki, naprawa huśtawki, wymiana głównej belki w huśtawce „ważka”, wymiana łaty przy zjeżdżalni.

 

Zlecono wymianę piasku w piaskownicach na placach zabaw: Szamocin, ul. Górna, Szkolna, Marcinkowskiego, Nałęcza, Raczyn, Jaktorowo, jak również zlecono naprawy ogrodzeń na placach zabaw w Atanazynie, w Szamocinie na ul. Górnej. Planowana jest także budowa ogrodzenia przy placu zabaw w Laskowie.

W związku z obowiązującą gwarancją na zadanie „Budowa pomostów wraz
z zagospodarowaniem terenu w Parku Miejskim”
przeprowadzono przegląd techniczny pomostów drewnianych oraz grzybka biesiadnego, w wyniku tej kontroli wezwano do usunięcia wad i usterek.

Powyższe czynności sprawiają że w/w miejsca stają się bezpieczne, funkcjonalne i atrakcyjne dla mieszkańców jak i przybyłych turystów.

Resort rozwoju przyznał Gminie Szamocin środki na aktualizacje inwentaryzacji wyrobów zawierających azbes

Zmień czcionkę:

Resort rozwoju przyznał Gminie Szamocin środki na aktualizacje inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest


Dofinansowanie zostało przyznane w ramach przeprowadzonego przez resort rozwoju konkursu w związku z zadaniami wynikającymi z „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032”. Jak poinformowało ministerstwo, w ramach Konkursu Azbest 2017 wpłynęły 684 oferty, z tego dofinansowanie dostaną 124 gminy. Środki były przyznawane w kategorii „działania edukacyjno-informacyjne” oraz „zadania w zakresie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest lub jej aktualizacji ”.  Gmina Szamocin uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 9 300 zł na zadania dotyczące aktualizacji inwentaryzacji wyrobów azbestowych. W związku z powyższym przeprowadzony zostanie spis z natury a o jego szczegółach poinformujemy mieszkańców Gminy Szamocin przed jego rozpoczęciem.