II Dzień Patrona św. Jana Pawła II

 W dniu 01 maja 2017 roku w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się msza święta w Dniu Patrona św. Jana Pawła II. Była to msza święta z udziałem pocztów sztandarowych, orkiestry dętej SZOK oraz chóru im. I.J. Paderewskiego z Szamocina. Mszę św. celebrowali ks. proboszcz Krzysztof Madecki oraz ks. wikariusz Jacek Bryś.

Nie zabrakło członków Bractwa Św. Wojciecha z Szamocina. Po mszy wszyscy mieszkańcy przeszli w asyście orkiestry pod obelisk św. Jana Pawła II aby poszczególne delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. Salwą honorową podkreślił nam nasze uroczystości pan Dariusz Janeczko, który wyszczelił kilkakrotnie ze swojej armatki.  Na zakończenie orkiestra dęta zagrała kilka marszy na rozejście się do swoich domów.  

Natomiast od godziny 16:00 odbył się festyn dla mieszkańców MiG Szamocin przy ołtarzu polowym koło kościoła parafialnego, przy ulicy kościelnej w Szamocinie, w którym wystąpił m.in. Clowni Ruperto&Rico dla dzieci, „Chór Aniołów” z Szamocina, Zespół góralski „Ondraszki” ze Szczyrku. Podczas festynu zbieraliśmy datki na chorego Rafałka Kaczmarka z Szamocina. Dmuchańce, kawa, placek, grochówka, kiełbaska, wata cukrowa, popcorn było za 5 zł z cze3go 2,50 było przeznaczone na Rafałka.  Odbyła się sprzedaż książki – historia parafii Szamocin w latach 1922-2017 pt. „Pod płaszczem Maryi” napisana przez Mikołaja Wełnica z Szamocina z której także przeznaczyliśmy 5 zł na leczenie Rafałka.  Zebraliśmy  4 755,34 zł za co składamy wielkie podziękowania. O godz 21:45 mieliśmy okazję zobaczyć sztuczne ognie, które zakończyły obchody drugiego Dnia Patrona.  Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji, sponsorom, ofiarodawcom oraz uczestniczyli w uroczystościach organizatorzy składają serdeczne podziękowania.