Uroczystości 3 maja oraz Gminny Dzień Strażaka

Tegoroczne obchody 3 maja 2017 roku oraz Gminny Dzień Strażaka tradycyjnie rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Szamocinie pod przewodnictwem ks. proboszcza Krzysztofa Madeckiego w której również uczestniczyła Orkiestra Dęta SZOK, a także poczty sztandarowe.

Po mszy uroczystości przeniosły się pod pomnik Wolności, pod którym poszczególne delegacje złożyły kwiaty i wiązanki. Jak co roku głos zabrał Burmistrz MiG Szamocin Eugeniusz Kucner. Następnie w asyście orkiestry dętej, wozy bojowe,  poczty sztandarowe, druhowie strażacy z całej naszej gminy oraz goście udali się na cmentarz aby złożyć kwiaty pod pomnikiem zmarłych druhów strażaków. Po złożeniu wiązanek kwiatów udali się w powrotna drogę przez miasto na parking przy hali widowiskowo-sportowej „Nowa Concordia” aby uczcić Gminny Dzień Strażaka. Podczas tej uroczystości wręczono medale zasłużonym druhom oraz władze miasta Szamocin i Powiatu podziękowały za trud i pracę wkładaną na rzecz całej naszej gminy.