Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, iż rozpoczął się proces wydawania Wnioskodawcom laptopów. Z każdym z Państwa będziemy się kontaktować telefonicznie celem wyznaczenia indywidualnego terminu odbioru sprzętu i podpisania umowy. Prosimy o cierpliwość, praca wre!

Inwestycja pod nazwą: „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego na ul. Parkowej w Szamocinie” mająca na celu propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez doposażenie placu zabaw współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt obejmował dostawę i montaż urządzeń zabawowych na placu zabaw zlokalizowanym na ul. Parkowej
w Szamocinie, w szczególności metalowego zestawu zabawowego typu galeon, metalowego zjazdu linowego, metalowej karuzeli z siedziskami, dwóch trampolin ziemnych, metalowego sześcioboku ze ścianką wspinaczkową, metalowego zestawu sprawnościowego i metalowej tablicy regulaminowej.

Całkowity koszt projektu wyniósł 141.019,50 zł

Włączenie syren alarmowych w dniu 01.08.2022 r., w celu upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Wojewoda Wielkopolski informuje, iż w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia

78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, dniu 1 sierpnia 2022 r., o godz. 17.00 nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) trwający 1 min.

GRUPA AL-ANON
SZAMOCIN

grupa wsparcia  dla kobiet, spotkaniaw każdy wtorek
w Centrum Integracji Środowiskowej w Szamocinie ul. Rynek 1, II piętro pok. nr 10
od 18.oo do 20.oo w każdy pierwszy wtorek miesiąca

w spotkaniach uczestniczy psycholog

GRUPA AA SZANSA

SZAMOCIN

Mityngi w każdy wtorek w Centrum Integracji Środowiskowej w Szamocinie
ul. Rynek 1, II piętro pok. nr 10 od 18.oo do 20.oo

Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązywać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu.

Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia. Nie ma w AA żadnych składek ani opłat, jesteśmy samowystarczalni poprzez własne dobrowolne datki.
Wspólnota AA nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, działalnością polityczną, organizacją lub instytucją, nie angażuje się w żadne publiczne polemiki, nie popiera ani nie zwalcza żadnych poglądów.

Naszym podstawowym celem jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu.

_______________________________________________________________

Paweł Szałek – psycholog

zajęcia z terapii uzależnień

wtorki od 18.oo do 20.oo

(ostatni wtorek miesiąca od 18.oo do 21.oo)

_______________________________________________________

NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO ŻEBY ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE

Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

Wnioski - które powinny obejmować okres przed dniem 30 kwietnia 2022 r. - czyli przed wprowadzeniem obowiązku podawania numeru PESEL obywateli Ukrainy -  należy złożyć w okresie 14 dni od dnia wejścia w życie ww. ustawy (do dnia 15 lipca 2022 r.)

Wnioski składa się na formularzu według wzoru wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, obowiązującego przed dniem
30 kwietnia 2022 r.

Wnioski złożone po 15 lipca 2022 r. nie będą rozpatrywane.

Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin

ogłasza konkurs

TU ŻYJĘ TU MIESZKAM 2022”

w następujących kategoriach:

• najładniejsza zagroda,
  • najładniejsza posesja jednorodzinna,
  • najładniejsza posesja wielorodzinna,
  • najładniejszy balkon.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą

do 26 lipca 2022r.

w Urzędzie Miasta i Gminy Szamocin

osobiście lub telefonicznie pod numerem tel. 67 28 48 003

lub 695 169 588

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną podczas dożynek

Gminno – Parafialnych dnia 27 sierpnia 2022r.