W najbliższy poniedziałek, tj. 10 grudnia o godz. 9:30 w Urzędzie Miasta i Gminy Szamocin odbędzie się spotkanie Klubu Seniora. Zapraszamy wszystkie chętne osoby po 60. roku życia. Będziemy wspólnie ustalać plan funkcjonowania Klubu. Serdecznie zapraszamy!

GMINA SZAMOCIN LAUREATEM KONKURSU PUCHAR RECYKLINGU

             W czwartek, 29 listopada w warszawskim Teatrze Capitol odbył się finał XIX edycji Konkursu Puchar Recyklingu, to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie. Konkurs jest skierowany do trzech grup: gmin, przedsiębiorstw zagospodarowujących odpady oraz placówek i organizacji. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie spośród zgłoszonych podmiotów tych, którzy realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, a także prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku odnotowano rekordową liczbę zgłoszeń. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Do konkursu zgłosiło się blisko 150 uczestników, w tym również gmina Szamocin. Kapituła Konkursu Puchar Recyklingu doceniła naszą gminę w dwóch kategoriach. Wyróżnienie zdobyliśmy w kategorii ,,Srebrna Puszka”, która związana była z edukacją, mającą na celu by jak najwięcej opakowań aluminiowych trafiło do recyklingu oraz główną nagrodę w wysokości 5 tys. zł na działania edukacyjne przyznaną przez Fundacje PlasticsEurope w kategorii ,,Edukacja Recyklingowa”. Udział w konkursie wiąże się z prestiżem i stanowi świetną rekomendację, mającą niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych, relacjach z mieszkańcami, a także w kontekście wizerunkowym.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

https://www.straz.gov.pl/…/Czujka-na-strazy-Twoje…/idn:36473