Szanowni Mieszkańcy Gminy Szamocin

Uprzejmie informujemy, że dnia 24.04.2022 roku Gmina Szamocin podpisała umowę  na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą: Dostawa sprzętu komputerowego w ramach programu: Grant „Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” z firmą Hardsoft – Telekom Jarosław Kaźmierczak z siedzibą w Poznaniu przy ul. Namysłowskiej 17/19, 60-166 Poznań na kwotę 888 896,40 złotych brutto. Zgodnie z warunkami umowy, wykonawca ma 90 dni od dnia podpisania umowy na jej wykonanie dostarczenie laptopów. Zapewniamy, iż po otrzymaniu sprzętu, będziemy kontaktować się z Wnioskodawcami telefonicznie w celu podpisania umowy i wydania sprzętu.

Prosimy śledzić informacje nt. programu Granty PPGR na naszej stronie internetowej.

Drodzy Maturzyści,

Matura jest to najważniejszy egzamin w życiu, egzamin dojrzałości otwierający drzwi do Waszej przyszłości. Jest to przełomowy czas który niesie za sobą wiele zmian.

Życzę Wam uzyskania jak najlepszych wyników, aby wiedza i umiejętności zdobyte w szkole otworzyły przed wami drzwi do wymarzonych uczelni i dały możliwość realizacji życiowych planów.

Eugeniusz Kucner
Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin

Życzenia dla strażaków z okazji Dnia św. Floriana

Z okazji Waszego Święta przekazuję wszystkim strażakom oraz druhom Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnych serdeczne podziękowania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków oraz za poświęcenie w ochronie zdrowia, życia i mienia ludzkiego naszych mieszkańców.

Życzę bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu osobistym oraz nieustającej opieki Świętego Floriana dla Was i Waszych Rodzin. Niech podejmowane działania i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Eugeniusz Kucner
Burmistrz Miasta i Gminy
S z a m o c i n

Rak i co dalej?

Co roku prawie 7 tysięcy aktywnych zawodowo Wielkopolan słyszy diagnozę: nowotwór złośliwy. Leczenie nie kończy się wraz z podaniem ostatniej dawki leków. Powrót do życia sprzed choroby wymaga specjalistycznego wsparcia. Pomaga w tym, prowadzona w pięciu miastach Wielkopolski bezpłatna, dostosowana do indywidualnych potrzeb rehabilitacja obejmująca fizjoterapię, pomoc psychologiczną i dietetyczną. Wystarczy zadzwonić pod numer 601 061 848. Nie jest wymagane żadne skierowanie. Z kompleksowej, nowoczesnej rehabilitacji może skorzystać każdy, kto zachorował na raka, mieszka, studiuje lub pracuje w Wielkopolsce i jest w wieku 18-64 lata. Program jest całkowicie bezpłatny, zapewnia fizjoterapię, pomoc psychologa i dietetyka. Zajęcia są indywidualnie dostosowane do potrzeb każdej osoby. O kwalifikacji do programu decyduje lekarz onkolog z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów.Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu realizuje projekt pod nazwą „Rehabilitacja pacjentów onkologicznych w wieku 18-64 lata, z terenu Wielkopolski,realizowana przez OPEN S.A. w latach 2021-2023”. Autorem programu zdrowotnego jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i będzie realizowany do końca czerwca 2023 r.W Pile rehabilitacja onkologiczna prowadzona jest w NZOZ DAKMED przy ul. Łącznej 47-49. Zgłoszenia do programu przyjmowane są telefonicznie: +48601 061 848, lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Szamocin

Uprzejmie informuję, że złożony przez Gminę Szamocin wniosek w Konkursie Grantowym Cyfrowa Gmina - wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”, został zaakceptowany przez biuro projektu Cyfrowa Gmina.

Gmina Szamocin wnioskowała o środki finansowe na zakup sprzętu komputerowego (356 szt. laptopów) w wysokości 890.000,00 zł. Pierwotnie przewidziane w konkursie grantowym stawki 3.500,00 zł za laptop zostały obniżone przez Grantodawcę do 2.500,00 zł.

Gmina Szamocin - za pośrednictwem instytucji pośredniczącej Centrum Projektów Polska Cyfrowa - złożyła wniosek zbiorczy w programie Granty PPGR. Złożenie wniosku poprzedziła szczegółowa i pracochłonna weryfikacja informacji podanych w złożonych przez Mieszkańców wnioskach – oświadczeniach, zgodnie z regulaminem konkursu oraz zmieniającymi się wytycznymi. Po dokładnej ocenie zdecydowano o odrzuceniu 36 wniosków ze względu na fakt, że krewny nie pracował w zlikwidowanym Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej (był to inny zakład niż PPGR), brak jest dokumentów potwierdzających zatrudnienie krewnego w zlikwidowanym PPGR, dziecko nie jest mieszkańcem Gminy Szamocin, wnioskodawca otrzymał środki na zakup sprzętu komputerowego z innego programu. Osoby te poinformujemy telefonicznie.

Gmina Szamocin otrzymała środki. Zgodnie z założeniami konkursu, Gmina ma 10 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację projektu. Gmina ogłosiła przetarg na zakup sprzętu komputerowego zgodnie z ustawą o Prawo zamówień publicznych. Zostanie wyłoniony wykonawca, który będzie dostarczał sprzęt, a po jego dostarczeniu, Gmina przekaże je wnioskodawcom.

Dopiero po dopełnieniu tych formalności będziemy kontaktować się z Wnioskodawcami w celu umówienia się na podpisanie umowy i ustalenia sposobu przekazania sprzętu.