Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Starostowie Mszy Świętej Dożynkowej w Raczynie

 

Starościną Mszy Świętej Dziękczynnej w Raczynie dnia 29 sierpnia 2020 roku o godzinie 15:00 będzie pani Luiza Kuchta, zamieszkała wraz z mężem Tomaszem oraz córeczką Lilianą i synkiem Aleksandrem w Nadolniku. Pani Luiza pochodzi z Szamocina i obecnie prowadzi gospodarstwo wraz z mężem w miejscu zamieszkania. Posiada wykształcenie wyższe jest magistrem ekonomii. Wspólnie gospodarują na 10 ha pól uprawnych oraz użytkują około 60 ha łąk. Posiadają własny park maszynowy. Oprócz działalności rolniczej pani Luiza prowadzi własną działalność gospodarczą – pracownię tortów artystycznych. Jest to jej pasja w której się realizuje.

Starostą Dożynkowym w tym niezwykłym roku w czasie COVID-19 będzie pan Michał Jeremin, zamieszkały w Józefowicach w gminie Szamocin. Od dziecka wychowuję się w gospodarstwie rodzinnym, które ma swoje tradycje i jest przekazywane z pokolenia na pokolenie aż do dziś. Praca na roli nie jest mu obca, ponieważ od młodych lat pomagał rodzicom w różnych czynnościach związanych właśnie z zawodem rolnika. Dziś ma 29 lat i mieszka z rodzicami. Gospodarstwo rolne przejął od swoich rodziców w 2010 roku. Natomiast w roku 2011 ukończył Technikum Rolnicze w Brzostowie. W tym samym roku otrzymał premię dla młodego rolnika na start, tak aby unowocześniać swoje gospodarstwo. Uprawia 13 ha w tym zboża, kukurydzę na kiszonkę i trwałe użytki zielone. Wyprodukowane pasze w pełni przeznaczone są na pokarm dla zwierząt. Prowadzi również produkcję zwierzęcą w ilości 35 sztuk bydła opasowego i z każdym rokiem przybywa zwierząt.

W przyszłości chciałby zwiększyć powierzchnię gospodarstwa i w miarę możliwości zwiększyć park maszynowy, tak aby gospodarstwo stawało się bardziej nowoczesne.

Interesuje się motoryzacją głównie w dziedzinie maszyn rolniczych. W wolnym czasie lubi oglądać sport oraz kiedyś grać w piłkę nożną.

1.jpg 2.jpg 3.jpeg

4.jpg 5.jpg 6.jpg