„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 

Realizacja operacji „Obchody 125-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szamocinie”

mająca na celu „Wzmocnienie lokalnego potencjału Doliny Noteci poprzez aktywizację kapitału społecznego”

w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego

kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich

na lata 2014-2020 w ramach projektu grantowego.

 

Projekt obejmował usługę organizacji kompleksowej imprezy  „Obchody 125-lecia istnienia OSP w Szamocinie”

w dniu 3 października 2020 r. w Szamocinie z następującym programem:

 

uroczysta Msza święta w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła z udziałem Chóru im. Ignacego Jana Paderewskiego i Orkiestry Dętej
z Szamocińskiego Ośrodka Kultury oraz  pocztów sztandarowych; przejście ulicami miasta w asyście orkiestry  i druhów strażaków na cmentarz; złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem druhów strażaków;  odznaczenia i wyróżnienia dla strażaków; pokaz ratownictwa technicznego i medycznego; pogadanki i szkolenia dla młodych adeptów;  prezentacja wozów strażackich i wyposażenia; zawody sportowe, zabawy i konkursy dla dzieci;  występ kapeli  podwórkowej oraz koncert zespołu;  integracja społeczeństwa -wspólne biesiadowanie. Ponadto: pluszowe postacie, zjeżdżalnie dmuchane,  animator dla dzieci,  stoiska gastronomiczne, stoisko promujące ochronę środowiska „ALBA”
 i lokalni wystawcy.

 

Całkowity koszt projektu wyniósł 44.000 zł brutto.