Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poszukiwani wolontariusze do wyprowadzenia psów, których właściciele trafili na kwarantannę.

W tym miejscu przypomnijmy, jak zapewniają weterynarze i epidemiolodzy czworonogi nie przenoszą koronawirusów. Chętni, by wesprzeć innych w trudnej sytuacji, mogą kontaktować się z UMIG Szamocin – Sekretariat .To apel do osób pełnoletnich, najlepiej mających doświadczenie w kontakcie z psami. Dodatkowe informacje będą przekazywane podczas indywidualnej rozmowy.

Zgłoszenia można kierować pod nr tel. 67/28-48-003 Sekretariat  (pon. – pt. od 7:00 do 15:00).

Ministerstwo Zdrowia zaleca, aby nie dochodziło do kontaktu pomiędzy osobą poddaną kwarantannie, a przejmującą zwierzę. Psa należy wystawić za drzwi z założoną obrożą lub szelkami oraz przypiętą smyczą (w razie potrzeby z założonym kagańcem). Tymczasowy opiekun zwierzęcia powinien być wyposażony w jednorazowe rękawiczki i nie dotykać smyczy, obroży, ani zwierzęcia bezpośrednio. Ważne, by przy przekazywaniu psa nie dochodziło do kontaktu pomiędzy osobą poddaną kwarantannie lub samoizolacji oraz osobą, która wyprowadza psa. Osoba objęta kwarantanną ma obowiązek wystawić za drzwi psa z już założoną obrożą i przypiętą do niej smyczą. Osoba wyprowadzająca psa nie powinna dotykać smyczy, obroży i samego psa bezpośrednio. Koniecznie należy założyć rękawiczki jednorazowe.

Należy zwrócić uwagę na posiadanie aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie.