Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ŚWIADCZENIA RODZINNE

nowy okres zasiłkowy 2021/2022

 

Od dnia 01.11.2021r. rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy, który trwa do 31 października następnego roku kalendarzowego.

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy 2021/2022 przyjmowane są od 1 sierpnia 2021r. w pokoju nr 9 Urzędu Miasta i Gminy w Szamocinie.Od 01.07.2021r. wnioski można również składać droga elektroniczną – za pomocą następujących kanałów:

  • Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS);

  • Portalu informacyjno-usługowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej-Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl);

  • Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej –ePUAP (http://epuap.gov.pl/);

  • bankowość elektroniczna.W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.

W przypadku gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 września do 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad i grudzień następuje do dnia 31 grudnia.

Gdy wniosek o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy zostanie złożony w okresie od 1 listopada do 31 grudnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.