Obchody Święta Niepodległości w Szamocinie

Czas na koncert w hali widowiskowo-sportowej „Nowa Concordia“ w Szamocinie. W sobotę od godzin rannych w hali przygotowywano scenę, nagłośnienie, oświetlenie i garderoby dla Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Warszawy, który został zaproszony na obchody Święta Niepodległości w Szamocinie. Koncert w czasie trwającej pandemii stał pod znakiem zapytania. Ale udało się. W koncercie wystąpili artyści – profesjonaliści, niezwykle utalentowani żołnierze byli głównymi bohaterami. To już po raz drugi mogliśmy usłyszeć zespół.  Wykonawcy udowodnili, że są mistrzami śpiewu i muzyki.  Braw i owacji nie brakowało. Były to jednak bardzo pozytywne przeżycia.  Na koniec Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin, Wiceburmistrz oraz dyrektor wręczyli kosz z kwiatami. Obecność  zespołu dodała rangi  naszej imprezie a także w godny sposób uczciliśmy naszych żołnierzy, którzy wyzwalali nasz kraj.  Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego bez wątpienia zapadnie na wiele lat w pamięci jego uczestników. Życzymy, Reprezentacyjnemu Zespołowi Artystycznemu Wojska Polskiego wielu sukcesów artystycznych na dalsze lata.

Organizatorzy zaprosili pana porucznika Pawła Ostrowickiego z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Pile do przeprowadzenia akcji informacyjno-promocyjnej „Zostań Żołnierzem RP” podczas trwania naszej imprezy. Dziękujemy widzom za cudowne przyjęcie artystów i znakomitą atmosferę. Za bezpieczeństwo druhom strażakom z OSP Szamocin, ochronie Bond Guard Security, firmie VIVO oraz paniom przygotowującą posiłki dla naszych artystów jak również pracownikom hali, panu Irkowi, pani dyrektor Iwonie za pomoc przy realizacji koncertu. Do zobaczenia na innych imprezach kulturalnych organizowanych przez Szamocinski Ośrordek Kultury.