Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

INFORMACJE

dotyczące pomocy Ukraińcom przebywających

na terenie Miasta i Gminy Szamocin

1.W Centrum Integracji Środowiskowej (Biblioteka) w Szamocinie , utworzono punkt zbiórki najpotrzebniejszych produktów przeznaczonych dla uchodźców przybyłych na teren miasta i gminy Szamocin. Zbieramy żywność, kosmetyki dla dzieci i dorosłych, środki higieniczne, przybory szkolne – kredki, bloki, kolorowani.

Punkt czynny będzie codziennie w godzinach pracy biblioteki od 10.oo do 17.oo.

2. Punkt odbioru i dystrybucji potrzebnych produktów dla uchodźców przebywających na naszym terenie znajdować się będzie na  stadionie miejskim przy ul. Parkowej. Osoby, które przyjęły pod swój dach takie osoby mogą zgłaszać się po odbiór potrzebnych produktów codziennie, od 16.oo do 17.oo  (tel. 508 554 079).

3. W UMIG Szamocin prowadzona jest ewidencja osób – uchodźców przybyłych na nasz teren. Chcielibyśmy wiedzieć ile osób i w jakim wieku do nas dotarło.

4. Prowadzona będzie również ewidencja lokali dla uchodźców jakie mieszkańcy naszej gminy chcieliby udostępnić.

5. Prosimy również o zgłaszanie możliwości innych form pomocy np. oferty pracy.

6. Osoby, które przyjęły uchodźców prosimy o zgłaszanie potrzeb dotyczących odzieży, obuwia lub innych. Będziemy starali się na bieżąco, ogłaszać na naszych stronach zbiórki pod konkretne potrzeby konkretnych osób tak aby nie magazynować niepotrzebnie odzieży.

 

Informacji w temacie wszelkiej pomocy udziela i koordynuje działania :

Iwona Michalak – 67/28-48-003