Poznański Chór Chłopięcy w Szamocinie

Koncert patriotyczno-sakralny, na którym zabrzmiały utwory nierozłącznie związane z tęsknotą za wolną Polską i dążeniem do odzyskania upragnionej wolności - w taki sposób uczciliśmy Święto Niepodległości, 100-lecie Parafii Szamocin i obchody Patrona Miasta i Gminy Szamocin św. Jana Pawła II.  Podczas tego wspaniałego wieczoru mogliśmy usłyszeć nie tylko najpiękniejsze pieśni patriotyczne, ale również sakralne. Zgromadzona publiczność bardzo chętnie włączała się do wspólnego śpiewu. Pośród wykonywanych utworów zabrzmiał również hymn ŚDM „Abba Ojcze”, do którego muzykę skomponował sam dyrygent Poznańskiego Chóru Chłopięcego, pan Jacek Sykulski. Na bis wspólnie zaśpiewaliśmy ”Barkę”.Tuż przed koncertem został wyemitowany premierowy film o Szamocinie pt. „Szamocin, który warto znać”. Projekcja ta powstała z inicjatywy władz miasta, a w szczególności Pani Renaty Młynarczyk. Jest to pierwszy taki zekranizowany dokument, który ukazuje całą historię naszego miasta. Na zakończenie tego niezwykłego wieczoru, pan Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusz Kucner złożył podziękowania artystom, a pan Dariusz Rybarczyk, dyrektor Szamocińskiego Ośrodka Kultury zaprosił obecnych na gorący poczęstunek. Dziękujemy mieszkańcom za obecność na tym wyjątkowym wydarzeniu, a Poznańskiemu Chórowi Chłopięcemu życzymy dużo sukcesów artystycznych zarówno w Polsce jak i za granicą.