Ułatwienia dostępu

Skip to main content

VIII Dzień Patrona św. Jana Pawła II

Wzorem lat poprzednich, 1. maja 2023 r. o godz. 10.30  w szamocińskim kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się uroczysta msza św. w intencji  parafian i mieszkańców miasta i gminy Szamocin. Tego dnia obchodziliśmy już VIII Dzień Patrona MiG Szamocin św. Jana Pawła II. Mszę św. celebrowali ks. proboszcz Krzysztof Madecki, ks. wikariusz Mateusz Walory oraz nasz rodzimy ksiądz wikariusz Arkadiusz Wikariak. W uroczystości  oprócz pocztów sztandarowych, delegacji, mieszkańców miasta i gminy Szamocin oraz chóru im. Ignacego Jana Paderewskiego z Szamocińskiego Ośrodka Kultury uczestniczyły władze samorządowe na czele z panem Przewodniczącym Rady MiG Szamocin Andrzejem Szwedem i panią Wiceburmistrz Renatą Młynarczyk.

Po mszy św. wszyscy uczestnicy przeszli pod obelisk św. Jana Pawła II gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów, ks. proboszcz odmówił modlitwę i wszyscy razem zaśpiewali ulubioną piosenkę oazową „Barkę”. Wartę honorową pod obeliskiem poświęconym św. J.P. II pełnili w tym dniu szamocińscy harcerze oraz Gromada Zuchowa „Wilczęta”.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji oraz uczestniczyli w uroczystościach organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 294