Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Dnia, 3 maja 2023 roku o godz. 10.30  w szamocińskim  kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, Parafian i Strażaków. Tego dnia  obchodziliśmy Narodowe Święto Konstytucji 3-Maja oraz święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. We mszy św. oprócz pocztów sztandarowych, delegacji, mieszkańców MiG Szamocin oraz Orkiestry Dętej SZOK uczestniczyli również samorządowcy.

Po uroczystościach w kościele, uczestnicy w asyście Orkiestry Dętej przeszli pod szamociński Pomnik Wolności, gdzie odegrano hymn państwowy. Następnie głos zabrała pani wiceburmistrz Miasta i Gminy Szamocin Renata Młynarczyk, po czym delegacje złożyły wieńce oraz wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Wolności. Dopołudniowe obchody Święta Konstytucji 3-Maja zakończył krótki koncert szamocińskiej orkiestry. Wartę honorowa pod Pomnikiem Wolności w tym dniu pełnili szamocińscy harcerze oraz Gromada Zuchowa „Wilczęta” z Szamocina. Dziękujemy wszystkim za obecność.