Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Starościna Dożynek 2023

Pani Anna Burzyńska pochodzi z małej miejscowości Młynary leżącej nieopodal Szamocina. Od 16 lat mieszka w Szamocinie. Ukończyła szkołę średnią o profilu ekonomiczno-administracyjnym. Z wykształcenia jest sprzedawcą, jednak życie i praca w gospodarstwie rolnym nigdy nie były jej obce, ponieważ wychowywała się w domu, gdzie praca na roli była codziennością. Od 4 lat wspólnie z teściami Krystyną i Franciszkiem Burzyńskim prowadzi gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni 100 ha, specjalizujące się w produkcji roślinnej (zboża, ziemniaki, łąki) oraz hodowli zwierząt (byki). W prowadzeniu gospodarstwa i kontynuowaniu tym samym rodzinnej tradycji pani Anna może liczyć na wsparcie i nieocenioną pomoc swoich teściów oraz szwagierki Anny jak również najstarszego syna Tomasza. Prywatnie pani Ania jest mamą trzech fantastycznych chłopców, Tomasza, Jakuba i Jana. Gospodarstwo rolne, w którym pracuje jest przekazywane od pokoleń – dziadka, teścia, męża i ma nadzieję że tak zostanie. W końcu ma trzech synów czyli są następcy, a co będzie później, czas pokaże. Prywatnie lubi taniec i muzykę.

Starosta Dożynek 2023

Pan Krzysztof Borucki pochodzi z Szamocina. Z wykształcenia technik rolnictwa/technik agrobiznesu. Od urodzenia wychowuje się w rodzinie zajmującej się rolnictwem. Można powiedzieć, że prace związane z uprawą ziem odziedziczył w genach. Wspólnie ze swoją mamą Hanną i tatą Ryszardem Boruckim uprawiają produkcję roślinną, głównie zboża na około 100 ha. To właśnie dzięki jego tacie, a także dziadkowi zrodziła się w nim ogromna chęć działania w kierunku rolnictwa. Z kolei teraz wraz ze swoją przyszłą żoną Klaudią mają nadzieję, że taki zapał do upraw gruntów rozbudzą w swoich dzieciach, synie Ryszardzie oraz córce Rozalii. Pan Krzysztof interesuję się militariami oraz motoryzacją. Z rodziną tegorocznej Starościny Pani Anny żyją po sąsiedzku.

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 436