Ułatwienia dostępu

Skip to main content

XI Turniej  Piłki  Nożnej O Puchar Posła RP Adama Szejnfelda Szamocin  2011

Jedenasty raz, jak co roku w maju (31), odbył się w Szamocinie turniej piłki nożnej, nad którym patronat od początku sprawuje Poseł Adam Szejnfeld. Organizatorem tej edycji rozgrywek był Uczniowski Klub Sportowy „BROOK” działający Przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie oraz Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP w Poznaniu. W tym roku odbył się on na nowym kompleksie boisk KS Sokół Szamocin.

Jak co roku rozgrywki miały charakter integracyjny dlatego uczestniczyły w nich następujące drużyny:

Gimnazja z Szamocin, Wysokiej, Białośliwia oraz drużyny z jednostek OHP:

Poznania, Niechanowa, Próchnowa i gospodarze  OSiW OHP  z Szamocina.


Na nowym obiekcie przy przepięknej  pogodzie, rozegrano 22 mecze, które sędziowali licencjonowani sędziowie OZPN Piła. Po rozgrywkach eliminacyjnych – grupowych, w decydujących spotkaniach, mecze rozegrały: o III miejsce drużyny OSiW OHP w Niechanowie i drużyna gospodarzy OSiW OHP w Szamocinie. W tym meczu lepsi okazali się piłkarze z Szamocina.

W finale turnieju znalazły się drużyny: Gimnazjum w Wysokiej i Gimnazjum w Szamocinie – gospodarze turnieju. Była to wielka  niespodzianka gdyż w toku eliminacji odpadła drużyna OSiW OHP w Szamocinie, 100% faworyt Turnieju. Ale taka sytuacji w sporcie zdarza się bardzo często wygrywa ten który jest na boisku najlepszy, a nie w rankingach przedmeczowych.

Tak było i tym razem w finałowym meczu lepsi okazali się uczniowie Gimnazjum w Wysokiej, którzy w rzutach karnych zwyciężyli ekipę Gimnazjum w Szamocinie.

Bardzo wysoki poziom sportowy i organizacyjny turnieju podkreślali zarówno uczestnicy i opiekunowie ale także zaproszeni gości, sędziowie i kibice. Dlatego podziękowania należą się za wsparcie finansowe Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Poznaniu.

Dla najlepszych były puchary, dyplomy i nagrody, i tak:

 • I Miejsce i Puchar Posła Adama Szejnfelda oraz nagrody indywidualne dla zawodników - zdobyła drużyna Gimnazjum w Wysokiej
 • II Miejsce – Puchar Komendanta Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Poznaniu, dyplom i nagrodę dla drużyny – wywalczyła drużyna Gimnazjum w Szamocinie
 • III Miejsce – Puchar Starosty Chodzieskiego, dyplom i nagrodę dla drużyny – zdobyła ekipa Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie,
 • Pozostałe wszystkie drużyny uczestniczące  w turnieju otrzymały Puchary, dyplomy i nagrody dla zespołów,

 • Przyznano także nagrody indywidualne:
 • Najlepszy zawodnik turnieju – Mateusz Małachowski – Gimnazjum Szamocin– fundator nagrody Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusz Kucner
 • Najlepszy bramkarz turnieju – Michał Matuszewski – Gimnazjum w Białośliwiu – fundator Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Szamocin Marcin Nowak
 • Najlepszy strzelec turnieju – Kamil Grabowski OSiW OHP W Szamocinie– fundatorzy P.p Iwona i Krzysztof Jagiełła

Fundatorami nagród byli:

 • Uczniowski Klub Sportowy „BROOK” działający przy Ośrodku OHP w Szamocinie
 • Iwona i Krzysztof Jagiełła ze Strzelczyk k/Szamocina
 • Przedsiębiorstwo „POLSPORT” Spółka z o.o z Szamocina
 • P.p Zjawińscy – Przedsiębiorstwo „AVEX” z Szamocina

Znakomite oceny w środowisku i nie tylko, osiągnięte - zamierzone efekty wychowawcze i integracyjne, wysoki poziom sportowy i organizacyjny do powody dla których takie zawody warto organizować. I tak też będzie w roku przyszłym. Do zobaczenia

Zdjęcia:

1530 – w trakcie rozgrywek

1545 – nagrody

1552 – fundatorzy nagród i sponsorzy

1555 – nagrody zwycięzcom wręcza Poseł Adam Szejnfeld

1561 – nagrodę gospodarzom Turnieju wręcza Starosta Chodzieski – Julian Hermaszczuk

 

 • Utworzono .
 • Kliknięć: 5537