W dniach 5 - 8 sierpnia w Grasbergu (Dolna Saksonia - Niemcy), przebywała delegacja mieszkańców ziemi szamocińskiej na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Szamocin Eugeniuszem Kucnerem, Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Marcinem Nowak i sekretarzem Miasta i Gminy Maciejem Nowak.

Główym punktem pobytu, były obchody 250 – lecia miejscowości Schmalenbeck. Punktem kulminacyjnym jubileuszu był korowód składający się m.in. z 70 udekorowanych pojazdów, których wystrój  nawiązywał zarówno do tradycji, historii i teraźniejszości regionu. Ławka parkowa, ofiarowana mieszkańcom przez Burmistrza zrobiła furorę i z pewnością  stanie się nieodłącznym elementem architektury Schmlenbeck.

Przy okazji spotkania, włodarze obu zaprzyjaźnionych gmin Burmistrzowie - Eugeniusz Kucner oraz Marion Schorfmann tradycyjnie poruszali kwestie dalszej współpracy.

Galeria zdjęć :