Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

30 grudnia 2011 r. w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyła się uroczystość przekazania nowego samochodu Man 4x4 TGM13.290 Ochotniczej Straży Pożarnej w Szamocinie.
Gminę Szamocin reprezentował między innymi Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusz Kucner, Natomiast Zarząd Powiatowy OSP w Chodzieży druh Artur Binkowski.

Kome ndant Wojewódzki PSP w Poznaniu nadbryg. Wojciech Mendelak oraz Prezes ZW OSP RP Stefan Mikołajczak
Koszt zakupu nowego samochodu wyniósł 669.000 tys. zł z czego 335.000 zł. to wkład Gminy Szamocin. Pozostałą kwota pochodziła z dofinansowania Zarządu Wojewódzkiego OSP RP w Poznaniu, Zarządu Głównego ZW OSP RP w Warszawie, WFOŚiGW w Poznaniu oraz środki z KSRG.
Operacja przygotowania do zakupu trwała kilka lat i ku zadowoleniu druhów nareszcie doczekała się swej finalizacji.
Do przyjęcia samochodu strażacy przygotowywali się bardzo długo i bardzo dokładnie. Dokonano przebudowy wnętrza garażowego, które nie było przystosowane do dużych gabarytów nowego samochodu. M.in. wymieniono bramy garażowe.
Chciałbym podziękować wszystkim druhom którzy zaangażowali się w prace remontowe. Pragnę w imieniu jednostki podziękować również Burmistrzowi Miasta i Gminy, Radnym Szamocina oraz pani Skarbnik Urzędu Miasta i Gminy bez których ten zakup nie byłby możliwy.- powiedział Prezes OSP Szamocin.
Akt poświęcenia samochodu odbędzie się 22 stycznia (niedziela).
Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 10.30 którą będzie przewodniczył ks. Proboszcz Leszek Marciniak następnie odbędzie się przekazanie nowego samochodu i przemarsz pod Pomnik Wolności w celu złożenia wiązanek kwiatów z okazji wkroczenia Wojsk Polskich do Szamocina.
Wieczorem z tej właśnie okazji o godzinie 17.00 odbędzie się koncert w hali „Nowa Concordia”.

Serdecznie zapraszamy.

Galeria zdjęć:

 

 

 

 

 

Do pobrania krótki filmik:

Film.avi