XII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR POSŁA RP ADAMA SZEJFELDA – SZAMOCIN 18.05.2012 ROK

To jedna z najdłużej organizowanych, cyklicznych imprez sportowych w naszym regionie, organizowanych od początku przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie, a od 5 lat organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy BROOK, działający przy OSiW OHP W Szamocinie. Także od 12 lat patronat nad tym turniejem sprawuje wywodzący się z Szamocina, Poseł RP Adam Szejnfeld. Daje to temu turniejowi odpowiednią rangę, a udział w nim drużyny daje pewien prestiż.

W roku bieżącym do turnieju zaproszonych zostało 10 drużyn z publicznych i niepublicznych gimnazjów, jednostek OHP, oraz z placówek opiekuńczo-wychowawczych z :

OSiW Niechanowo, OSiW Szamocin ŚHP Próchnowo, ŚHP Poznań, ŚHP Wałcz (zachodniopomorskie), Gimnazjum Publiczne w Wysokiej, W Lipiej Górze, w Margoninie, Gimnazjum Niepubliczne „Edukacja Lubasz”, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Chodzieży.

Mecze rozgrywane były, dzięki uprzejmości KS „SOKÓŁ”, na przepięknym Stadionie Miejskim w Szamocinie, a sędziowane były przez Bartosza Pachowicza i Pawła Króla, sędziów wyznaczonych przez OZPN PIŁA.

Po rozegraniu fazy grupowej w meczu o III Miejsce spotkały się drużyny: ŚHP Próchnowo i Edukacja Lubasz, wygrała drużyna Środowiskowego Hufca Pracy w Próchnowie.

W finale drużyna Środowiskowego Hufca Pracy w Wałczu wygrała z Gimnazjum Publicznym w Wysokiej i tym samym zwyciężyła w XII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Posła RP Adama Szejnfelda.

Ostateczna kolejność Turnieju  przedstawia się następująco:

I miejsce – Środowiskowy Hufiec Pracy Wałcz (zachodniopomorskie) – Puchar Posła RP Adama Szejnfelda i nagrody indywidualne dla wszystkich zawodników drużyny

II miejsce – Gimnazjum Publiczne w Wysokiej – Puchar Starosty Chodzieskiego Juliana Hermaszczuka i nagroda dla drużyny

III miejsce – Środowiskowy Hufiec Pracy Próchnowo – Puchar Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusza Kucnera i nagroda dla drużyny

IV miejsce – Gimnazjum Niepubliczne Edukacja Lubasz – Puchar Uczestnictwa i nagroda dla drużyny  V miejsce – Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP Szamocin – Puchar uczestnictwa i nagroda dla drużyny

VI miejsce – Gimnazjum Publiczne Lipia Góra – Puchar uczestnictwa i nagroda dla drużyny

VII miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Chodzieży – Puchar Uczestnictwa i nagroda dla drużyny

VIII miejsce- Środowiskowy Hufiec Pracy w Poznaniu – Puchar uczestnictwa i nagroda dla drużyny

IX miejsce -  Gimnazjum Publiczne w Margoninie – Puchar uczestnictwa i nagroda dla drużyny

X miejsce – Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie – Puchar Uczestnictwa i nagroda dla drużyny

Puchary uczestnictwa i nagrody dla drużyn za miejsca IV – X fundował Uczniowski Klub Sportowy BROOK – OSiW OHP Szamocin

Najlepszy zawodnik Turnieju – Mateusz Wota ŚHP Próchnowo – nagroda Przewodniczącego Rady Powiatu Chodzieskiego – Andrzeja Szweda

Najlepszy Strzelec Turnieju – Maciej Michalik ŚHP Wałcz – nagroda Komendant WWK OHP w Poznaniu – Piotra Zerbe

Najlepszy Bramkarz Turnieju – Patryk Głąbicki Gimnazjum Publiczne Wysoko – nagroda firmy AWEX – Andrzej Zjawiński.

Równolegle z rozgrywanym Turniejem – na terenie stadionu realizowane były „DNI OTWARTE” organizowane przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie, a oferta edukacyjna skierowana były do uczestników turnieju i widzów, a przedstawione dokonania OSiW OHP w Szamocinie znacznym stopniu tę ofertę uatrakcyjniały.

Nie bez znaczenia było także spotkanie pracowników OSiW OHP w Szamocinie z Posłem Adamem Szejnfeldem – przewodniczącym sejmowej komisji „Przyjazne Państwo”.

Sponsorzy Turnieju:

POLSPORT SA, AWEX Szamocin, ROLMET Szamocin, UKS BROOK, MAXIM Piotr Twaróg,

Zdjęcia: Maria Szamałek-Markiewicz

2397 – fundatorzy nagród i goście turnieju

2377 – najlepsza drużyna turnieju ŚHP Wałcz – Nagrody wręcz Poseł Adam Szjnfeld

2338 – fragmenty rozgrywek

2402 – wspólne zdjęcie: uczestników, gości i sponsorów XII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Posła RP Adama Szejnfelda