Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z przyjemnością informujemy, iż 6 sierpnia br. pomiędzy przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego a Burmistrzem Miasta i Gminy Szamocin reprezentującym naszą Gminę została podpisana umowa o dofinansowanie w ramach środka 4.1. „Rozwój obszarów zależnych od rybactwa z wyłączeniem realizacji operacji polegającej na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i

aktywizacji lokalnych społeczności” objęte Programem Operacyjnym „ Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”w kwocie ponad 1 mln zł. Wcześniej Projekt Gminy Szamocin Przeszedł wstępną weryfikację w stowarzyszeniu Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb”  pod względem zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju. W tym miejscu należy zaznaczyć, że Gmina Szamocin utworzyła wraz z 6 innymi gminami tzw. Lokalną Grupę Rybacką  „7 Ryb”.

 

W ramach otrzymanego dofinansowania Gmina Szamocin zrealizuje przebudowę ciągu turystycznego Szamocin- Laskowo przewidującą połączenie szlakiem turystycznym ulic: Smolary, Rolna, Polna w Szamocinie oraz ulic: Żeglarska, Szamocińska oraz Brzegowa w Laskowie. Turyści i mieszkańcy będą mieli możliwość przejścia szlakiem łączącym cztery jeziora położone na terenie Szamocina i Laskowa: Siekiera, Karpiówka, Laskowskie Wielkie i Laskowskie Małe. Trasa będzie wykonana z kostki brukowej w formie chodnika oraz w niewielkiej części z nawierzchni żwirowej (przejście od ul. Żeglarskiej w Laskowie do jeziora Siekiera w Szamocinie. Oświetlenie ciągu zostanie uzupełnione o około 40 nowych lamp, co ma za zadanie zwiększyć komfort  oraz bezpieczeństwo spacerowiczów.