Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ŚWIADCZENIA RODZINNE

nowy okres zasiłkowy 2012/2013

Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin informuje, że od dnia 01.11.2012r. rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy 2012/2013. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy 2012/2013 dostępne będą od 1 września 2012r. w pokoju nr 5 Urzędu Miasta i Gminy w Szamocinie.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia.

 

14 września 2012r. mija termin dostarczania zaświadczeń potwierdzających uczęszczanie dzieci do szkół ponadgimnazjalnych . Niespełnienie tego warunku skutkować będzie uchyleniem prawa do świadczeń rodzinnych uzależnionych od kontynuowania nauki w szkole.