Na przełomie listopada i grudnia w świetlicy wiejskiej w Nałęczy przeprowadzone zostały „Warsztaty kulinarne” dla mieszkańców miejscowości Nałęcza, Józefowice i Raczyn. W kilkudniowym kursie gotowania, pieczenia i przygotowywania różnego rodzaju potraw uczestniczyło kilkanaście Pań.

Celem szklenia gospodyń domowych było nabycie przez Nie dodatkowych umiejętności kulinarnych w tym poznania zasad racjonalnego żywienia i zdrowego stylu życia. Prowadzącą była Pani Małgorzata Kryszak. Na zakończenie, „kucharki” zaprezentowały swoje nowo nabyte zdolności na uroczystej kolacji w której uczestniczył Z-za Burmistrza Maciej Nowak oraz sołtysi Sebastian Łosin - gospodarz obiektu oraz Zygmunt Gidaszwski.

Środki finansowe na realizację zadania  pochodziły z budżetu gminy Szamocin.