XIV Turniej Piłki Nożnej O Puchar Posła RP Adama Szejnfelda

Szamocin 2014

Czternasty raz, jak co roku w maju, odbył się w Szamocinie turniej piłki nożnej, nad którym patronat od początku sprawuje Poseł Adam Szejnfeld. Organizatorem tej edycji rozgrywek był Uczniowski Klub Sportowy „BROOK” działający Przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie oraz Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP w Poznaniu.

W tym roku odbył się turniej rozgrywany został na boiskach KS. Sokół Szamocin w Szamocinie. Również jak co roku rozgrywki miały charakter integracyjny dlatego uczestniczyły w nich następujące drużyny: Gimnazja z Margonina, Wysokiej, Lipiej Góry, Szamocina, Młodzieżowe Ośrodki Socjoterapii z Chodzieży i Gołańczy, oraz drużyny z jednostek OHP: z Zachodniopomorskiego ŚHP Wałcz, z Wielkopolski Ośrodki Szkolenia i Wychowania z Niechanowa, Chraplewa, ŚHP Próchnowa i gospodarze OSiW OHP z Szamocina. Taki skład zaproszonych do udziału w turnieju zespołów, jest działaniem przemyślanym, prowadzi do budowania szerokiej płaszczyzny współpracy jednostek OHP z gimnazjami publicznymi oraz placówkami opiekuńczo – terapeutycznymi z naszego terenu. Celem tych działań jest młodzież, rozwijanie jej zainteresowań, pokazywanie możliwości współpracy i sportowej rywalizacji. Na doskonale przygotowanym obiekcie (dzięki gospodarzom), przy niezłej pogodzie, rozegrano mecze, które sędziowali PP. J. Kadzban i Wł. Winkiel, sędzią głównym turnieju był - wychowawca OSiW OHP w Szamocinie – Andrzej Kulczyński Po rozgrywkach eliminacyjnych – grupowych, w decydujących spotkaniach, mecze rozegrały: o III miejsce drużyny OSiW OHP w Niechanowie i Gimnazjum z Wysokiej. W tym meczu lepsi okazali się piłkarze z Wysokiej. W finale turnieju znalazły się drużyny: Zespołu Szkół Edukacja Lubasz i gospodarze Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHJP w Szamocinie. W tym pojedynku lepszymi okazali się : zawodnicy z Lubasz W meczu o 3 miejsce spotkały się drużyny Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy i Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Chraplewie i one odpowiednio zajęły miejsca III i IV.

Bardzo wysoki poziom sportowy i organizacyjny turnieju podkreślali zarówno uczestnicy i opiekunowie ale także zaproszeni gości, sędziowie i kibice.

Dla najlepszych były puchary, dyplomy i nagrody, i tak:

• I Miejsce i Puchar Posła Adama Szejnfelda oraz nagrody indywidualne dla zawodników - zdobyła drużyna Zespołu Szkół Edukacja Lubasz

• II Miejsce – Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusz Kucnera i nagrodę dla drużyny zdobyła drużyna Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie

• III Miejsce – Puchar Starosty Chodzieskiego, dyplom i nagrodę dla drużyny – zdobyła ekipa Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Chraplewie

• IV Miejsce – Puchar Komendanta Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Poznaniu, dyplom i nagrodę zdobyła drużyna Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy.

• Pozostałe wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały Puchary, dyplomy i nagrody dla zespołów,

• Przyznano także nagrody indywidualne:

• Najlepszy zawodnik turnieju – Krzysztof Mierzwa drużyna OSiW OHP Chraplewo – fundator Pucharu i nagrody: Renata Małecka Dyrektor Zespołu Szkół Edukacja Lubasz

• Najlepszy bramkarz turnieju – Tomasz Pacak drużyna ZS Edukacja Lubasz – fundator pucharu i nagrody – Jacek Soforek Prezes KS SOKÓŁ Szamocin

• Najlepszy strzelec turnieju – Przemysław Podolski drużyna ZS Edukacja Lubasz – fundator pucharu i nagrody – Andrzej Szwed Przewodniczący Rady Powiatu Chodzieskiego

Fundatorami nagród byli:

• Poseł RP Adam Szejnfeld

• Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP w Poznaniu

• Niepubliczne Gimnazjum w Szamocinie

• Uczniowski Klub Sportowy „BROOK” działający przy Ośrodku OHP w Szamocinie

• Przedsiębiorstwo „POLSPORT” Spółka z o.o z Szamocina

• P.p Hanna i Jan Tomasowie – Przedsiębiorstwo „ROLMET” z Szamocina

• P.p Zjawińscy – Przedsiębiorstwo „AVEX” z Szamocina

Znakomite oceny w środowisku i nie tylko, osiągnięte - zamierzone efekty wychowawcze i integracyjne, wysoki poziom sportowy i organizacyjny do powody dla których takie zawody warto organizować. I tak też będzie w roku przyszłym. Do zobaczenia!!!

Zdjęcia 4462 – najlepsza drużyna turnieju Edukacja Lubasz

4437 – w trakcie meczu

4459 – Nagrodę w imieniu Posła RP A. Szejnfelda wręcza Dyrektor Biura Poselskiego – Antoni Kolasa

4454 – Nagrodę wręcza Komendant WWK OHP Piotr Zerbe