W sobotę  20 maja 2017 r.  w hali sportowo-widowiskowej  „Nowa Concordia” w Szamocinie odbył się  XXX Turniej  Siatkówki  o  Puchar  Burmistrza Miasta i Gminy  Szamocin.   W turnieju  wzięło udział  sześć drużyn.  Cztery  drużyny z Szamocina oraz dwie  drużyny z Osieka.   Turniej otworzyła zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin  Pani Renata  Młynarczyk . Mecze rozgrywane  były  na dwóch boiskach jednocześnie . Trzecie  było  boiskiem rozgrzewkowym. Drużyny podzielone zostały na dwie  grupy po trzy drużyny.  Pierwszy mecz rozegrała  drużyna  z Szamocina  „FC PO NALEWCE” z  drużyną  „NR 1  OSIEK”. Mecz zakończył się wynikiem 2:0  dla  drużyny  „NR  1 OSIEK”.  Na drugim boisku druga drużyna z Szamocina „ BLOKERSI”  rywalizowała z drużyną  „NR 2  OSIEK”. Wynik   meczu 2:0  dla    „ BLOKERSÓW” z Szamocina. Kolejne mecz rozegrały:  zespół z Szamocina  „DRUŻYNA MAJA”  z drużyną  „Nr 2 OSIEK”.  „ DRUŻYNA MAJA” pokonała swych rywali 2:0 .  Na drugim boisku  zespół  „NR 1 OSIEK”  spotkał się z  najmłodsza  drużyną  z Szamocina „ DELUXE”. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny  „Nr 1 OSIEK” .  Ostatnia runda  meczów  grupowych  odbyła się miedzy  zespołami  z Szamocina . „BLOKERSI” zagrali z „DRUŻYNĄ MAJA”. Wynik meczu- 2:0 dla „ BLOKERSÓW” . Następnie   drużyna „ FC PO NALEWCE” wygrała 2:0. z drużyną „ DELUXE” .

Pary półfinałowe  stworzyły zespoły: „ BLOKERSI” z „FC PO NALEWCE” – wynik 2:1  dla „ BLOKERSÓW” oraz „ NR  1 OSIEK” z „ DRUŻYNĄ  MAJA” – wynik 2:0 dla drużyny „  NR 1 OSIEK”

Mecz o trzecie miejsce  rozegrały „DRUŻYNA  MAJA”  z zespołem „FC PO NALEWCE” . Zwycięstwo  2:0 „FC PO NALEWCE” zapewniło im  trzecie miejsce w  turnieju.

Mecz finałowy odbył się pomiędzy drużyną „ NR  1 OSIEK” oraz  zespołem  „ BLOKERSI” z Szamocina.  „ NR  1 OSIEK” wygrał 2:0  i   zdobył  I miejsce w turnieju.

Jubileuszowy  XXX Turniej Siatkówki  o Puchar Burmistrza  Miasta i Gminy Szamocin przeszedł do historii. Puchary ,nagrody i dyplomy  wręczyła Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin  Pani  Renata Młynarczyk.  Na koniec były małe niespodzianki. Podziękowanie za udział we wszystkich 30 turniejach  otrzymał Pan Michał Jędraszczak.  Nagrodę dla najmłodszego  zawodnika otrzymał od Pani Burmistrz  Mateusz Politycki.

Foto-relację   z turnieju przygotowała Pani Justyna , której dziękujemy za udostępnienie zdjęć.