Obchody z okazji Święta Niepodległości w Szamocinie

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Szamocinie były wyjątkowo uroczyste. Rozpoczęły się o godz.10.30 mszą św. w Kościele p.w. Św. Piotra i Pawła.

Następnie odbył się przemarsz pod Pomnik Wolności gdzie delegacje oraz zaproszeni goście złożyli wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Wolności.

Pod pomnikiem zabrał głos Burmistrz Eugeniusz Kucner oraz Poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk.

W późniejszej kolejności liczni zgromadzeni mieszkańcy oraz goście przeszli pod Urząd Miasta i Gminy gdzie odbyła się inscenizacja „Legendy o św.Marcinie” wg scenariusza Marii Zdunek. Wykonawcami był „Teatr 44” oraz „Pogodna jesień” .

Po przedstawieniu dokonano otwarcia nowo przebudowanego Urzędu Miasta i Gminy a Burmistrz zaprosił do zwiedzania gmachu.

Liczne grono mieszkańców uczestniczyło także w uroczystym otwarciu lodowiska na targowisku miejskim. Jest to lodowisko sezonowe, które ma funkcjonować przez 120 dni.

Co bardzo cieszy, tak licznych rzeszy mieszkańców dawno nie widziano podczas uroczystości niepodległościowych.