Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Starościną Dożynek Gminno-Parafialnych w Szamocinie w dniu 24 sierpnia 2019 roku będzie Basia Adamska, ma 32 lata i pochodzi z Szamocina. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu gdzie uzyskała tytuł magistra filologii angielskiej. Posiada także kwalifikacje zawodowe w zakresie prowadzenia produkcji rolniczej uzyskane w Technikum Agrobiznesu w Przasnyszu. Jej pasją są podróże. Część swojego życia spędziła za granicą, mieszkała m. in. w Stanach Zjednoczonych i w Szkocji gdzie pracowała i poznawała nowe miejsca oraz kulturę. Obecnie prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne nastawione na produkcję roślinną, które odziedziczyłam po tacie. Gospodaruje na powierzchni ponad 200 ha ( grunty własne i dzierżawione) gdzie przeważa uprawa zbóż, głównie owies, żyto i łubin. Całość zbiorów zbóż oraz siana łąkowego przeznaczona jest na sprzedaż. W przyszłości planuje poszerzać swoją wiedzę o rolnictwie i prowadzeniu gospodarstwa.

 

Starostą Dożynkowym podczas tegorocznych Dożynek Gminno- Parafialnych w Szamocinie będzie Pan Bernard Marczykowski, który ma 21 lat. Mieszka w niewielkiej, spokojnej wsi Heliodorowo, która jest położona w gminie Szamocin. Od dziecka wychowuję się w gospodarstwie rodzinnym, które ma swoje tradycje i jest przekazywane z pokolenia na pokolenie, począwszy od prapra dziadka aż do dziś. Praca na roli nie jest mu obca, ponieważ od młodych lat pomaga rodzicom w różnych czynnościach związanych właśnie z zawodem rolnika. Po szkole gimnazjalnej , poszedł do Technikum Rolniczego w Gołańczy. Od półtora roku jest już Absolwentem tej szkoły i od tego czasu prowadzi własną działalność gospodarczą. Na chwilę obecną ma około 16 ha ziemi własnej przekazanej od ojca. Są to głównie łąki oraz ziemia orna. Prowadzi również produkcję zwierzęcą bydło mleczne i bydło opasowe. Na ziemi ornej uprawiane są głównie zboża oraz kukurydza z przeznaczeniem na pokarm dla zwierząt. W przyszłości chciałbym zwiększyć powierzchnię gospodarstwa i nastawić sie głównie na produkcję mleka. Maszyny wykorzystywane do uprawy ziemi oraz obrządku codziennego u zwierząt, są wspólnością moją oraz ojca. Interesuje się motoryzacją głównie w dziedzinie maszyn rolniczych. W wolnym czasie gra w piłkę nożną.