Ułatwienia dostępu

Przejdź do głównej treści

Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Laskowo

W sobotę odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskowie, podczas którego podsumowano działalność jednostki za 2024 rok. 

W spotkaniu uczestniczyli druhowie oraz zaproszeni goście, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Jarosław Kołak, który podziękował strażakom za ich służbę oraz zadeklarował dalsze wsparcie.

Prezes OSP Laskowo, Kazimierz Krzycki, przedstawił szczegółowy raport z działalności jednostki. Omówił liczbę interwencji, akcje ratownicze, szkolenia oraz działania prewencyjne podejmowane w minionym roku. Podkreślił również konieczność dalszego doposażenia jednostki w nowoczesny sprzęt, co pozwoli na jeszcze skuteczniejsze działania na rzecz lokalnej społeczności.

Zgromadzeni druhowie jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi jednostki, potwierdzając tym samym zaufanie do kierownictwa OSP Laskowo. Decyzja ta świadczy o skutecznym zarządzaniu jednostką oraz dbałości o jej rozwój.

Ważnym punktem spotkania było wręczenie wyróżnień druhom, którzy otrzymali odznaczenia za wysługę lat. 

Wśród uhonorowanych znaleźli się:
• Kazimierz Krzycki – 45 lat służby,
• Adam Kuzanowski – 30 lat służby,
• Patryk Nazimek – 20 lat służby,
• Dawid Jankiewicz – 10 lat służby,
• Kazimierz Krzycki Junior – 10 lat służby.

Podczas zebrania poruszono również kwestie planów na przyszłość. Jednostka planuje dalsze inwestycje w sprzęt ratowniczy oraz kontynuację szkoleń, aby zwiększyć skuteczność działań w sytuacjach kryzysowych.

Burmistrz Jarosław Kołak w swoim wystąpieniu podkreślił ogromne znaczenie działalności OSP w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom gminy. Złożył druhom podziękowania za ich gotowość do niesienia pomocy oraz zadeklarował, że władze samorządowe będą nadal wspierać strażaków w ich misji.

Zebranie zakończyło się podziękowaniami dla wszystkich druhów i druhen, którzy z oddaniem pełnią swoją służbę na rzecz społeczeństwa.

  • Kliknięć: 1350