PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ  W NADOLNIKU

W ramach zadania została przebudowana  droga gminna we wsi Nadolnik, stanowiąca drogę dojazdową do gruntów rolnych o długości 996,50m i szerokości 4 m Droga  stanowi również dojazd do kilkunastu nieruchomości.

W dwóch miejscach nowa droga łączy się z droga powiatową. Przebudowa drogi polegała na wzmocnieniu istniejącej konstrukcji jezdni  poprzez wyrównanie profilu podłużnego i poprzecznego warstwą z kruszywa łamanego oraz ułożeniu warstwy wiążącej i  ścieralnej z betonu asfaltowego.

Wartość  tej inwestycji  wynosi 271294,75  zł.   Gmina Szamocin zrealizowała zadanie przy  udziale środków  Województwa  Wielkopolskiego  w kwocie 182500  zł. Wartość pomocy  finansowej  wynosi 67,27 %, bez  niej  realizacja tego zadania byłaby niemożliwa.