Koncert „Jesienne marzenia” w hali widowiskowo-sportowej „Nowa Concordia”

W dniu 11 listopada 2015 roku w godzinach popołudniowych w hali Nowa Concordia odbył się koncert pt.„Jesienne marzenia” przygotowany przez nauczycieli Zespołu Szkół w Szamocinie – Marzenę Śwital, Karolinę Leśną i Joannę Genke oraz uczniów i absolwentów szkoły.

Podczas koncertu można było usłyszeć nie tylko powszechnie znane piosenki o jesieni, m.in. „Kasztany”, „Jesienny Pan” czy „Wspomnienie”, ale także przepiękne wiersze Leopolda Staffa czy Tadeusza Wywrockiego, recytowane przez uczniów gimnazjum. Koncert był również okazją do prezentacji utworów z płyty „Marzenia do spełnienia” oraz teledysków do piosenek „Nie jestem sam”, „Przyjaciel” oraz „Miasto jak ze snu”. Teledysk do piosenki o Szamocinie będzie dostępny na stronie Zespołu Szkół w Szamocinie, Szamocińskiego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Miasta i Gminy Szamocin.

Koncert miał także wymiar charytatywny, gdyż po występach i prezentacji można było zakupić cegiełkę dla Eryka, młodego mieszkańca Szamocina i wesprzeć go w leczeniu dystrofii mięśniowej. Upominkiem do każdej cegiełki była płyta „Marzenia do spełnienia”.Oprócz zaproszonych gości, publiczność z Szamocina i okolic również dopisała i udowodniła, że zawsze można na nią liczyć. Dyrektor SZOK pragnie podziękować uczniom i absolwentom Zespołu Szkół w Szamocinie, paniom: Karolinie, Marzenie, Joannie, muzykom Sławkowi i Bartkowi,  panu Markowi, dyrekcji Zespołu Szkół w Szamocinie za niepowtarzalny, wspaniały koncert.