16 grudnia 2016r. społeczność Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Lipiej Górze zaprosiła wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy  na organizowany już po raz drugi Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku motywem przewodnim wspólnej biesiady były „Święta u Boryny” według fragmentu powieści Władysława Reymonta „Chłopi”.

Na biesiadę przybyło bardzo wielu gości, którzy podziwiali przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców iluminacje świetlne, świąteczne przedstawienie oraz talent wokalny uczestniczki programu Voice of Poland Beaty Spychalskiej oraz mieli możliwość dokonania zakupów na przygotowanych kiermaszach.

Dobra zabawa okraszona była smaczną kuchnią w Karczmie „U Boryny” przygotowaną przez radę rodziców oraz sołectwa wsi Lipia Góra, Lipa i Heliodorowo, których „stoły wigilijne” brały udział w konkursie o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin. Jury jednogłośnie zdecydowało, że na główną nagrodę zasłużyły wszystkie sołectwa.

Atrakcyjną niespodzianką tego wieczoru była foto budka, w której wszyscy mogli zrobić sobie zdjęcia w zabawnych strojach.

Hitem okazały się świąteczne życzenia dla uczniów oraz mieszkańców przygotowane przez nauczycieli szkoły. Nagrali oni film ze swoim udziałem, który wzbudził powszechny entuzjazm.