W trosce o dobro mieszkańców władze Miasta i Gminy Szamocin od dłuższego czasu czyniły starania aby budynek po oddziale rehabilitacyjnym szpitala w Szamocinie, dalej pełnił swoją funkcję. Znalazł się inwestor jakim jest  spółka Medical Investment Trust z Warszawy, którego przedstawiciele zapewniają, że w Szamocinie powstanie Centrum Obsługi dla osób starszych z łóżkami paliatywnymi a pomoc otrzymają również osoby ze schorzeniami geriatrycznymi.

Ponad to, do budynku wróci punkt pobrań gdzie od dawna funkcjonuje poradnia „K”.

W dniu 19 grudnia 2016 r. Eugeniusz Kucner Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin podpisał aktem notarialnym umowy na wydzierżawienie budynku szpitala, wraz z przyległym gruntem oraz użytkowanie przyległego do szpitala parku.

Umowy obowiązywać będą do grudnia 2026 r.