Ułatwienia dostępu

Skip to main content

 Uroczysty koncert noworoczno-kolędowy

 Najlepszy to czas, by 6 stycznia 2023 roku w święto Objawienia Pańskiego inaczej  zwanym  świętem Trzech Króli urządzić koncert noworoczno-kolędowy. To stała data w kulturalnym kalendarzu Szamocińskiego Ośrodka Kultury. Występujący w bloku programowym lokalni artyści zaprezentowali sporo polskich kolęd i pastorałek.

W tym roku jako pierwsza zagrała nasza Orkiestra Dęta SZOK pod dyrekcją pana Marcina Semraua. Orkiestra zagrała głównie kolędy polskie i zagraniczne. Jak zawsze nasza orkiestra prezentuje dobry poziom. Była też niespodzianka w utworze „Smoke on the Water” na gitarze zagrał Tomasz Rekus z towarzyszeniem organ na których grał kapelmistrz a całość dopełniła orkiestra. Następnie na scenie pojawiły się dzieci z zespołu wokalnego, który prowadzi pani Karolina Leśna. Był to czwarty występ dla publiczności ponieważ zespół został założony w październiku 2022 roku. Wokaliści zaśpiewali  w duetach i tercetach takie kolędy jak: „Jest taki dzień”, „Pada śnieg” i tradycyjne kolędy. Po zespole wokalnym czas na Chór im. Ignacego Jana Paderewskiego pod dyrekcją pana Tomasza Wyrzykowskiego. Chór w tym roku obchodzi                     100-lecie istnienia i kontynuuje działalność Towarzystwa Śpiewu założonego w grudniu 1923 przez śp. Antoniego Gruntkowskiego. W tym roku planowane są koncerty i główne uroczystości chóru. Podczas koncertu można było usłyszeć tradycyjne kolędy. Solistami w jednej z kolęd byli pani Wioletta Wielgus oraz panowie Leonard Kryger i Czesław Rodek.

Czas na młodych muzyków z sekcji dętej i perkusyjnej pod kierunkiem instruktorów pani Marii Semrau oraz panów Sławomira Czapli, Andrzeja Koczorowskiego i Marcina Semraua, którzy prowadzą zajęcia z młodymi muzykami. Część z nich już gra od kilku miesięcy lub dłużej w orkiestrze. W tym roku na zakończenie zaśpiewał zespół śpiewaczy „Notecianie” z Lipiej Góry, który prowadzony jest przez pana Marka Frąckowiaka. Zespół posiada różnorodny repertuar ale w koncercie usłyszeliśmy kolędy i pastorałki takie jak: „Zatrzymajcie się ludzie”, „Wszystko się raduje”, „Dziecino słodka”, „Wesoła nowina”. Niestety zespół „Boże Nutki” nie pojawił się na naszej scenie z powodu choroby pani instruktor i części zespołu. Życzymy zdrowia.

Podziękowania za udział w koncercie noworoczno-kolędowym składali Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin pan Eugeniusz Kucner oraz Wiceburmistrz pani Renata Młynarczyk.   

Dyrektor Szamocińskiego Ośrodka Kultury dziękuje wszystkim, którzy swą pracą i śpiewem  przyczynili się do realizacji tego wydarzenia, natomiast widzom za poświęcony czas i oklaskiwanie naszych lokalnych zespołów.

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 257