Resort rozwoju przyznał Gminie Szamocin środki na aktualizacje inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach przeprowadzonego przez resort rozwoju konkursu w związku z zadaniami wynikającymi z „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032”. Jak poinformowało ministerstwo, w ramach Konkursu Azbest 2017 wpłynęły 684 oferty, z tego dofinansowanie dostaną 124 gminy. Środki były przyznawane w kategorii „działania edukacyjno-informacyjne” oraz „zadania w zakresie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest lub jej aktualizacji ”.  Gmina Szamocin uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 9 300 zł na zadania dotyczące aktualizacji inwentaryzacji wyrobów azbestowych. W związku z powyższym przeprowadzony zostanie spis z natury a o jego szczegółach poinformujemy mieszkańców Gminy Szamocin przed jego rozpoczęciem.